Category: Musical-FEST

Sort: Date | Title | Views | | Comments | Random Sort Ascending
View:

Musical Fest – Puntata 6 (pjesa 2)

102 Views1 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikes Popullore Shqiptare.

Musical-Fest – Puntata 5 (pjesa 2)

77 Views1 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikës Popullore Shqiptare.

Fatjeta Barbullushi – Ku ta dije ti (Musical-Fest)

108 Views0 Comments

Kengetarja e cila do mbylle puntaten e sotme ne Musical-Fest eshte Fatjeta Barbullushi. Kjo kengtare me nje ze shume te vecante do kendoje nje balade dashurie "Ku ta dije ti"... Interpretim fantastik!!! Musical-Fes...

Lutfi Muça – Lulëkuqja e Kosovës (Musical-Fest)

233 Views1 Comments

Pavarësisht moshës që ka, ai nuk i largohet skenës dhe publikut shqiptar. Është Lutfi Muça i cili sjell në Musical-Fest një këngë patriotike, dedikuar trimëreshave të Kosovës...Ne këtë rast për "Lulëkuqen e Kosovës" :...

Musical FEST – Puntata 1 (përmbledhje)

197 Views0 Comments

Përshëndetje miq të Musical, Ju falenderojmë shumë që po na ndiqni rregullisht nëpërmjet Televizionit Musical (në Digitalb), Facebook dhe YouTube. Në këtë “Puntatë të parë” u prezantuan pesë këngëtarët e parë të...

Lule Merkulaj – Melodi e Dashurisë (Musical-Fest)

125 Views1 Comments

Kënga e radhës flet për “Melodinë e Dashurisë”….Një këngë dinamike që shumë shpejt do të shndërrohet në hit… E sjell në Musical-Fest…Lule Merkulaj Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikës Popullore Shqiptare.

Musical FEST – Puntata 6 (përmbledhje)

141 Views0 Comments

Përshëndetje miq të Musical, Ju falenderojmë shumë që po na ndiqni rregullisht nëpërmjet Televizionit Musical (në Digitalb), Facebook dhe YouTube. Bujar Qamili - "Hajde sonte rri me mu" Po e startojmë këtë even...

Gazmend Kelmendi – backstage (Musical-Fest)

160 Views1 Comments

Ju ftojmë të ndiqni një intervistë “backstage” me Gazmend Kelmendin i cili morri pjesë në Musical FEST në Puntatën e 8të me një këngë dashurie titulluar “Të kam zemër”.

Ergys Hyka – backstage (Musical-Fest)

471 Views2 Comments

Ju ftojmë të ndiqni një intervistë backstage të shkurtër me këngëtarin Ergys Hyka. Ai mori pjesë në Musical FEST dhe u transmetua në Puntatën e 13të të këtij festivali me këngën “Beqarisë i erdhi fundi”.

Musical-Fest – Puntata 2 (pjesa 2)

114 Views1 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikës Popullore Shqiptare.

Ylli Dema – Hajde hajde (Musical-Fest)

283 Views1 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikës Popullore Shqiptare.

Musical FEST – Puntata 11 (përmbledhje)

176 Views1 Comments

Përshëndetje miq të Musical, Ju falenderojmë shumë që po na ndiqni rregullisht nëpërmjet televizionit Musical (në Digitalb), Facebook dhe YouTube. Artan Bakija – “Arshiku” E hapim këtë puntatë me një këngëtar i...

Bujar Qamili – M’i dhe flakë mallit tim (Musical-Fest)

201 Views1 Comments

Po e startojmë këtë event me një ndër artistet më të mirënjohur të muzikës popullore shqiptare. Ai ka kontribuar për vite me radhë në muzikën tonë, duke prezantuar Shqipërinë në të gjithë botën me zërin dhe muzikën e ...

Mirela Deda – Shtëpia e nënës (Musical-Fest)

176 Views1 Comments

Një tjetër këngë që ka lidhje me të shtrenjtën nënë do të prezantohet në këtë festival...Mirela Deda është këngëtarja që do të ngjitet në këtë skenë me këngën e saj "Shtëpia e nënës" :) Musical-Fest, Festivali Mode...

Musical Fest – Puntata 9 (pjesa 2)

98 Views0 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikes Popullore Shqiptare.

Lori – Thuaji asaj (Musical-Fest)

148 Views1 Comments

O zemër thuaji asaj, pa ty e lumtur jam...këngë që i dedikohet një dashurie të humbur...Këngëtarja që do ta interpretoje këtë këngë është shumë e dashur për publikun..."Thuaji asaj" Lori :) Musical-Fest, Festivali ...

Kujtim Shehu – Potpuri e Shqipërisë së Mesme (Musical-Fest)

240 Views1 Comments

Kujtim Shehu është këngëtari që e hap puntatën e 9-të Musical – Fest. Ai do të këndojë “Potpuri të Shqipërisë së Mesme” ku përfshihet edhe një këngë që këndohet në një moment shumë të rëndësishëm në një dasëm, siç ësh...

Musical FEST – Puntata 2 (përmbledhje)

211 Views1 Comments

Përshëndetje miq të Musical, Ju falenderojmë shumë që po na ndiqni rregullisht nëpërmjet Televizionit Musical (në Digitalb), Facebook dhe YouTube. Në këtë “Puntatë të dytë” u prezantuan gjashtë këngëtarë të tjet...

Edi Ermeni së shpejti në Musical-Fest

113 Views0 Comments

Çfarë është Musical Fest? Musical-Fest është Festivali i Muzikës Popullore Shqiptare, i cili do të organizohet nga Musical TV (pjesë e platformës DigitAlb). Në këtë projekt do të marrin pjesë rreth 150 artistë nga...

Musical-Fest 2013

201 Views0 Comments

Musical Fest ka filluar tashme...

Valbona Halili së shpejti në Musical-Fest

62 Views0 Comments

Valbona Halili do të prezantohet në Musical FEST me këngën e saj më të re. Musical-Fest është Festivali i Muzikës Popullore Shqiptare, i cili do të organizohet nga Musical TV (pjesë e platformës DigitAlb). Në kë...

Nadi – Lamtumirë (Musical-Fest)

110 Views0 Comments

Tashmë vjen një këngëtar i muzikës sonë nga Kosova, vetëm që të jetë pjesë e këtij festivali. Zëri i tij i ngrohtë do të përcjellë mjaft mirë këngën me titull "Lamtumirë". E mbyllim këtë puntatë me Nadin... Musical...

Marjeta Vjeri ft Shkëlqim Beshiri – Lulja e bregdetit (Musical-Fest)

363 Views1 Comments

Një tjetër duet do të jetë pjesë e këtij festivali…Është Marjeta Vjeri & Shkëlqim Beshiri . Ata vijnë me një këngë Jugu, prodhim i Musical TV…Bëhet fjalë për “Lulja e bregdetit”. Ju ftoj ta ndiqni.. Musical-Fes...

Valbona Halili – Për midis pazarit dhe Durrësit (Musical-Fest)

127 Views1 Comments

Këngëtarja që vjen tani ka vite që këndon në skene, karakteristike e këngëve të saj mbetet gjithmonë treva e Shqipërisë së Mesme. Këtë herë ajo vjen me një kolazh "Për midis pazarit dhe Durrësit"... Është Valbona Hali...

Faqja 1 nga 812345...Fundi »