Category: Projektet

Sort: Date | Title | Views | | Comments | Random Sort Ascending
View:

Mirela Deda – Shtëpia e nënës (Musical-Fest)

198 Views1 Comments

Një tjetër këngë që ka lidhje me të shtrenjtën nënë do të prezantohet në këtë festival...Mirela Deda është këngëtarja që do të ngjitet në këtë skenë me këngën e saj "Shtëpia e nënës" :) Musical-Fest, Festivali Mode...

Edi Ermeni – Dera huaj moj nuse (Musical-Fest)

169 Views1 Comments

Shikues të dashur, këngëtari që vjen është Edi Ermeni. Ai do të prezantohet me një këngë që i kushtohet nuseve tradicionale, vështirësive të para të tyre..."Dera huaj moj nuse" Musical-Fest, Festivali Modern i Muzi...

Lori – Thuaji asaj (Musical-Fest)

163 Views1 Comments

O zemër thuaji asaj, pa ty e lumtur jam...këngë që i dedikohet një dashurie të humbur...Këngëtarja që do ta interpretoje këtë këngë është shumë e dashur për publikun..."Thuaji asaj" Lori :) Musical-Fest, Festivali ...

Artan Bakija – Arshiku (Musical-Fest)

188 Views2 Comments

E hapim këtë puntatë me një këngëtar i cili vjen nga Kosova për të marrë pjesë në Musical-Fest..."Arshiku" është kënga me të cilën do të performojë Artan Bakija :) Ju ftoj ta ndiqni :) Musical-Fest, Festivali Moder...

Musical Fest – Puntata 11 (pjesa 1)

88 Views0 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikes Popullore Shqiptare.

Musical Fest – Puntata 11 (pjesa 3)

83 Views0 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikes Popullore Shqiptare.

Musical Fest – Puntata 11 (pjesa 2)

117 Views1 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikes Popullore Shqiptare.

Musical Fest – Puntata 10 (pjesa 3)

121 Views0 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikes Popullore Shqiptare.

Musical FEST – Puntata 10 (përmbledhje)

256 Views0 Comments

Përshëndetje miq të Musical, Ju falenderojmë shumë që po na ndiqni rregullisht nëpërmjet televizionit Musical (në Digitalb), Facebook dhe YouTube. Vida Kunora – “Ka ra dielli, ka ra hana” E startojmë këtë punta...

Vida Kunora – Ka ra dielli, ka ra hana (Musical-Fest)

583 Views4 Comments

E startojmë këtë puntatë me këngëtaren Vida Kunora...Ajo vjen me një këngë të Shqipërisë së Veriut me titull "Ka ra dielli, ka ra hana"...Vetë nga titulli ngjall kureshtje për ta dëgjuar performancën e Vidës :) Mus...

Lutfi Muça – Lulëkuqja e Kosovës (Musical-Fest)

278 Views1 Comments

Pavarësisht moshës që ka, ai nuk i largohet skenës dhe publikut shqiptar. Është Lutfi Muça i cili sjell në Musical-Fest një këngë patriotike, dedikuar trimëreshave të Kosovës...Ne këtë rast për "Lulëkuqen e Kosovës" :...

Altin Dajlani – Lasdonja (Musical-Fest)

243 Views2 Comments

Altin Dajlani është pjesëmarrësi i radhës në Musical-Fest...Ai do të prezantohet me një këngë mjaft të veçantë për këtë festival, me titull "Lasdonja" :) Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikës Popullore Shqiptare.

Naxhije Fejza – Moj sevda (Musical-Fest)

224 Views1 Comments

Këngëtarja e radhës është nga Naxhije Fejza. Ju ftojmë të shikoni performancën e saj me këngën "Moj sevda" :) Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikës Popullore Shqiptare.

Dule Malindi ft Paro Ziflaj – Laberi dhe Toskeri (Musical-Fest)

721 Views1 Comments

Një duet do të ngjitet në skenën madhështore të këtij evenimenti...Ata do të këndojnë një këngë që i kushtohet zonës së jugut dhe gjuhës jugore (toskërishtes) të Shqipërisë. E mbyllim puntatën e sotme me Dule Malindi ...

Edmond Nikolla – Luj për hatër tem (Musical-Fest)

288 Views1 Comments

Ka shume vajza që janë të ndrojtura për te kërcyer por njerëzit duan që të mos jenë të tilla dhe i thonë: "Luj për hatër tem" Këtë këngë e sjell në Musical-Fest...Edmond Nikolla :) Musical-Fest, Festivali Modern i ...

Musical Fest – Puntata 10 (pjesa 2)

113 Views0 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikes Popullore Shqiptare.

Musical Fest – Puntata 10 (pjesa 1)

124 Views0 Comments

Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikes Popullore Shqiptare.

Musical FEST – Puntata 9 (përmbledhje)

191 Views0 Comments

Përshëndetje miq të Musical, Ju falenderojmë shumë që po na ndiqni rregullisht nëpërmjet televizionit Musical (në Digitalb), Facebook dhe YouTube. Kujtim Shehu – “Potpuri e Shqipërisë së Mesme” Kujtim Shehu ësh...

Drita Ukaj – Kolazh shkodran (Musical-Fest)

260 Views2 Comments

Është momenti që të sjellim te ju shikues këngë të Shqipërisë së Veriut, më saktë një kolazh shkodran nga Drita Ukaj… Potpuri Shkodrane Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikës Popullore Shqiptare.

Ledi – Je kismeti im (Musical-Fest)

180 Views0 Comments

“Je kismeti im” është një tjetër këngë që merr pjesë sot në Musical-Fest… Tregon se njeriu që përpiqet i arrin gjërat që dëshiron, në këtë rast dashurinë… Ledi Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikës Popullore Shq...

Xhemal Baço – Kusuret e bukurisë (Musical-Fest)

213 Views0 Comments

Përflitet shpesh për bukurinë, po për kusuret e saj a keni dëgjuar?? Për këtë foli edhe kënga e radhës në Musical-Fest… “Kusuret e Bukurisë” – Xhemal Baço Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikës Popullore Shqiptare.

Grupi Ali Pasha – Kolazh jugu (Musical-Fest)

324 Views0 Comments

Ndërkohë të dashur miq jemi duke ndjekur Grupin Ali Pashë Tepelena... Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikës Popullore Shqiptare.

Lili Gjidodaj – Me valutë (Musical-Fest)

176 Views1 Comments

Lili Gjidodaj sjell një këngë shumë interesante… Mënyra se si perceptohet fitimi i dashurisë në forma të ndryshme… Të shohim për më tepër performancën e saj… “Me Valutë” Musical-Fest, Festivali Modern i Muzikes Pop...

Kujtim Shehu – Potpuri e Shqipërisë së Mesme (Musical-Fest)

260 Views1 Comments

Kujtim Shehu është këngëtari që e hap puntatën e 9-të Musical – Fest. Ai do të këndojë “Potpuri të Shqipërisë së Mesme” ku përfshihet edhe një këngë që këndohet në një moment shumë të rëndësishëm në një dasëm, siç ësh...

Faqja 3 nga 912345...Fundi »