Musical FEST – Puntata 8 (përmbledhje)

Përshëndetje miq të Musical,

Ju falenderojmë shumë që po na ndiqni rregullisht nëpërmjet televizionit Musical (në Digitalb), Facebook dhe YouTube.

Miq të Musical. Sapo kemi startuar Musical-FEST. Ndërkohë ju ftojmë të mos harroni të shihni edhe një kolazh me këngët pjesëmarrëse në puntatën e kaluar 7-të.

Bashkim & Meri Aliu – “Jam mërzit e mbush me halle”
Të gjithë e duan atdheun, po kur je larg tij e do dhe më shume se të mungon…Një këngë mjaft prekëse do ta përcjellë në Musical-Fest…Bashkim & Meri Aliu “Jam mërzit e mbush me halle”.

Marjeta Vjeri ft Shkëlqim Beshiri – “Lulja e bregdetit”
Një tjetër duet do të jetë pjesë e këtij festivali…Është Marjeta Vjeri & Shkëlqim Beshiri . Ata vijnë me një këngë Jugu, prodhim i Musical TV…Bëhet fjalë për “Lulja e bregdetit” Ju ftoj ta ndiqni

Xhevit Preçi – “Erdhi djali nga kurbeti, vajzën më të mirë gjeti”
Vijojmë me këngën e radhës…“Erdhi djali nga kurbeti, vajzën më të mirë gjeti” këtë këngë me një tematike mjaft interesante…E sjellë në skenë këngëtari Xhevid Preçi

Gazmend Kelmendi – “Të kam zemër”
Këngëtari që do të vijë tani do të prezantohet në Musical-Fest me një këngë dashurie…. “Të kam zemër” e interpreton me shumë dashuri këngëtari Gazmend Kelmendi. Shikoni edhe intervistën backstage

Sabahete Vishnja – “Kenke nuri i bukurisë”

Djemtë e Vjosës – “Vjosa”
Skena është gati për t’u ngjitur grupi Djemtë e Vjosës…Ata do të sjellin një atmosfere festive në këtë festival…Mirëpresim performancën e tyre duke e mbyllur këtë puntatë për sonte.

Sapo mbaroi dhe Puntata e 8 e Festivalit Modern të Muzikës Popullore Shqiptare MUSICAL-FEST. Faleminderit që qëndruat në shoqërinë tonë

Për të gjitha ata prej jush që nuk patët mundësi ta shihni të plotë Puntatën 8 të Musical FEST, e cila u transmetua dje në orën 20:00, ju ftojmë të shfrytëzoni linket e mëposhtme për ta parë atë të plotë.

Musical Fest – Puntata 8 (pjesa 1)

Musical Fest – Puntata 8 (pjesa 2)

Musical Fest – Puntata 8 (pjesa 3)

0 comments

Trackbacks